Milline foobia sind tegelikult kimbutab?

Kõigil meil on omad hirmud, kui mitte otseselt, siis alateadvuses on need siiski olemas. Mis paneb sind tundma hirmujudinaid? Mida sa parema meelega elu lõpuni väldiksid? Tee test ja uuri kohe välja!

Answer honsetly, pick one answer for each question and count all the answer numbers

1. Milline põhimõte meeldib sulle kõige rohkem?

0. Parem karta, kui kahetseda!
0. Kui lennata, siis ikka kõrgelt!
0. Suur tükk ajab suu lõhki!
0. Vara üles, hilja voodi, nõnda rikkus majja toodi!
0. Enne mõtle, siis ütle!

2. Milline värv on sinu jaoks kõige ebameeldivam?

0. must
0. sinine
0. kollane
0. hall
0. roosa

3. Milline järgmistest on kõige vastikum õudusunenägu?

1. Ämblikega täidetud voodi.
2. Järsk kukkumine kuristikust alla.
3. Roomamine kitsas pimedas koopas ja kinni jäämine
4. Silmad pilkases pimeduses, mis tulevad lähemale
5. Esinemine paljude inimeste ees ja kõnevõime kaotamine

4. Mida järgmistest kardad kõige vähem?

0. konnasid
0. koeri
0. kasse
0. linde
0. baktereid

5. Mida teed, kui oled väga-väga hirmunud?

0. värisen
0. karjun
0. jooksen ära
0. ei suuda rääkida ega liigutada
0. minestan või oksendan

6. Kuidas sulle kõige rohkem reisida meeldib?

0. ei meeldigi reisida
0. autoga
0. jala
0. lennukiga
0. laevaga

7. Kes neist on sinu meelest kõige eluohtlikum?

0. lõvi
0. madu
0. karu
0. herilane
0. inimene

8. Kõige ebameeldivam emotsioon sinu jaoks on...

0. hirm
0. ärevus
0. mure
0. viha
0. pettumus

9. Millise foobia ise valiksid, kui paratamatult pead võtma?

0. Foobia foobiate ees
0. Kassifoobia
0. Kalafoobia
0. Udufoobia
0. Lastefoobia

Results

Most #1. answers: Arahnofoobia on haiguslik hirm ämblike ees. Kas teadsid, et liigi pooled naistest kannatavad selle all? Mehed küll mõnevõrra vähem, aga neljandik nendestki neid kaheksat karvast jalga ei talu. See foobia võib olla erineva raskusastmega, eks sa ise tead täpsemalt, kui raske see haigus sul on. :) Ole valvel! Ämblikud tulevad!
Most #2. answers: Akrofoobia on ebanormaalne hirm kõrguse ees. Eks kõrgusekartus ja ohtlikud kohad tekitavad ettevaatlikustunnet paljudele, kuid liigne hirm kõrguse ees võib tekitada lausa paanikahoo ja n-ö kivistumise sel viisil, et ei suuda enam ise alla ronida. Igatahes kõrgustesse sa hea meelega ei pürgiks, kindlam on olla ikka kahe jalaga kindlalt maa peal. Eks?
Most #3. answers: Klaustrofoobia on haiguslik hirm pisikeste kinniste ruumide ees. See hirm võib tabada sind ülerahvastatud liftis, akendeta toas ja äärmuslikul juhul ei talu sa isegi mitte kitsaid rõivaid. Võib-olla näed sa pidevalt unes, et roomad ringi kitsastes käikudes ja jääd sinna lõpuks totaalselt kinni? Su hingamine on kiire ja süda taob ning see olukord väljakannatamatu. Päris õudne!
Most #4. answers: Jaa, nüktofoobia on äärmuslik pimedusekartus ehk ööpelgus. Ehkki sa tead, et pimedus on tegelikult kahjutu, ei suuda sa pimedal ajal üksinda rahulikult olla. Kes teab, mis jube elukas sind parasjagu pimedas nurgas luurab, eks? Toas võiks olla väike öölamp ja teised inimesed turvaliselt lähedal, muidu lähed sa vastu ööd peast päris segi. Soovitame sul õhtuti õudusfilme mitte vaadata!
Most #5. answers: Sa tunned sageli, et sa justkui ei sobitu teiste hulka? Sa pigem väldiksid olukordi, kus võid sattuda tähelepanu keskpunkti? Arvad, et ütled midagi tobedat ja satud teiste halvakspanu või naeru alla? Kui nii, siis võib sul olla sotsiaalfoobia, mis on hirm sattuda teiste tähelepanu alla ja saada negatiivsete hinnangute või kriitika osaliseks. Ärevus võib olla piiritletud mõne kindla olukorraga, näiteks avalik esinemine või olla laialdasem ning kalduda äärmusesse. Mõningane sotsiaalne ärevus võib olla peidus meis kõigis, mõnes vähem, teises aga tunduvalt rohkem. Hea uudis on see, et sotsiaalfoobiat on enesega tööd tehes võimalik vähendada.